PÜLVARİZATÖR İLAÇLAMA


ilaçlama sıvısı (ilaç+su) depodan alınır ve basınç altında püskürtme memelerine iletilir (Şekil 9.2). Basınçlı sıvı memelerden çıkarken pülverize olur, diğer bir deyişle parçalanarak küçük damlacıklar haline gelir. Damlacık çapı 150 um'den daha büyüktür.
Ağaç ve bitki ilaçlamaları için kullanılan pülverizatörler, doğru miktarda malzemeyi doğru yere teslim etmenin kolay ve verimli yolunu sunan aletlerdir. Hem sentetik kimyasallar hem de uçucu yağlar ve organik temizleyiciler gibi sıvılar bahçe püskürtücüleri ile kolaylıkla uygulanabilir.


Teklif Al


ULV İLAÇLAMA


U.L.V. (Ultra Low Volume) son derece ince püskürtme tekniği ile oluşturulan aerosol sisidir. Haşereleri yok etmede en az etken madde ile en üstün, kalıcı, etkili, gerçekçi ve en ekonomik mücadeleyi sağlar. U.L.V. tekniği ile oluşan zerrecikler uçan ve yürüyen haşereleri anında etkiler, hızla yok eder ve çok uzun süre etki gücünü sürdürür.JEL İLAÇLAMA


Jel ilaçlama yöntemi hamam böceği, Alman hamam böceği, kalorifer böceği, oryantal hamam böceği, Amerikan hamam böceği üzerinde etkili olan bir ilaçlama sistemidir. ...

Mekâna uygulana jel ilacın uzun süreli kalıcı özelliği vardır. Jel ilaç uygulaması 2000 yılından sonra uygulanmaya başlayan bir ilaçlama yöntemidir.


Teklif Al


ATOMİZER (DUMANLAMA) İLAÇLAMA


* Sıvı ilacı istenilen yüzeye, meydana getirdikleri damlacıklarla, büyüklük ve küçüklük yönünden tekdüze bir dağılım gösteren, damlacık çapı 10-20 mm olarak uygulayan aletlere atomizör denir.
* İlaç ve su karışımından elde edilen solüsyonun, basınç yardımıyla belli meme çapları kullanılarak damla biçiminde ilaçlama yapılacak yüzeylere atılmasıdır.

* Bu uygulamada rezidüel (kalıcı) bir ilaç kullanılır. İlaçlanan yüzeyden geçen haşere ve böcek sentetik preperatlarla kaplı ilacın yüzeyindeki sentetik koruyucuyu testere yapısındaki ayakları ile patlatır ve vücuduna bulaştırır. İlaçtan tahriş olan vücutlarını yalayarak temizlendikleri için bünyesine alır ve sindirim sistemini tahrip ederek ölümüne yol açar.